W Sosnowcu kongres Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego • Aktualności • IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości - Nasza Ojczyzna, Nasza Przyszłość.

Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
IV Kongres PiS

Aktualności

29
czerwca
2013

W Sosnowcu kongres Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego

W sobotę rano w Sosnowcu rozpoczęła się statutowa część kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Delegaci wybiorą prezesa partii. Jedynym kandydatem jest Jarosław Kaczyński.

Przed rozpoczęciem obrad odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Oprócz wyboru lidera partii, delegaci dokonają też zmian w statucie, które przewidują skrócenie do trzech lat kadencji władz PiS.

W kongresie, który obraduje pod hasłem „Nasza Ojczyzna, nasza przyszłość” uczestniczy ok. 1,2 tys. delegatów. Wśród gości jest szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Zgodnie z propozycją Kaczyńskiego, kadencja prezesa i naczelnych władz ugrupowania – Rady Politycznej, sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej - zostanie skrócona do trzech lat.

Równolegle z obradami kongresu, który po otwierającym wystąpieniu prezesa partii zostanie zamknięty dla dziennikarzy, odbywać będą się dyskusje panelowe z udziałem zaproszonych ekspertów. Zaplanowano kilkanaście paneli, w tym m.in. o pracy, wsi, infrastrukturze i energetyce, polskim przemyśle, Polsce w Europie i na świecie, służbie zdrowia, wymiarze sprawiedliwości, emeryturach, samorządzie, edukacji, młodzieży i kulturze.

Dyskusje panelowe będą podstawą do zaktualizowanego programu Prawa i Sprawiedliwości. Wśród propozycji programowych są m.in. połączenie spraw wewnętrznych i administracji w jednym resorcie, ponowne powołanie ministra koordynatora służb specjalnych, powrót do 22-proc. stawki VAT oraz likwidacja gimnazjów i NFZ.

Kongres zakończy się w niedzielę wystąpieniem prezesa PiS i mszą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Źródło: PAP

Prawo i Sprawiedliwość
ul. Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa
tel.: (+48) 22 6215035, faks: (+48) 22 6216767, e-mail: biuro@pis.org.pl