Prezes Jarosław Kaczyński: mamy drużynę gotową do rządzenia • Aktualności • IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości - Nasza Ojczyzna, Nasza Przyszłość.

Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
IV Kongres PiS

Aktualności

30
czerwca
2013

Prezes Jarosław Kaczyński: mamy drużynę gotową do rządzenia

PiS ma drużynę gotową do rządzenia, będziemy pracować nad jej uzupełnieniem – powiedział w niedzielę podczas trzeciego dnia kongresu tej partii Jarosław Kaczyński.

„Musimy mieć drużynę. Chcemy dzisiaj powiedzieć, że w wielkiej mierze tę drużynę już w tej chwili mamy. Będziemy pracować nad jej uzupełnieniem. Nie będzie tak, jak było w roku 2005 czy początkach roku 2006, że będziemy powoli tworzyć administrację. To się nie sprawdziło. Stworzymy ją od razu” – zadeklarował szef PiS.

Prezes Kaczyński podkreślił, że Donald Tusk mówił w sobotę podczas konwencji PO o znaczeniu różnorodności i pluralizmu. Lider PiS zaznaczył, że PiS i PO różnie rozumieją te pojęcia. Dodał, że PiS „doznało działań inżynierów przemysłów pogardy”.

„Czy w ramach różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie? Czy nie ma miejsca dla prawie miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem w sprawie sześciolatków w szkołach? Czy nie ma wreszcie miejsca dla Komisji Trójstronnej? (... )Czy nie ma miejsca dla rodzin smoleńskich? Czy nie ma miejsca dla tych, którzy chcą w sprawie smoleńskiej dojść do prawdy?” – pytał szef PiS.

„Polska będzie rzeczywiście pluralistyczna. Niezależnie od tego, co się będzie działo w Europie, będzie wyspą wolności” – podkreślił.

Źródło: PAP
Prawo i Sprawiedliwość
ul. Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa
tel.: (+48) 22 6215035, faks: (+48) 22 6216767, e-mail: biuro@pis.org.pl