Joachim Brudziński o Kongresie PiS • Aktualności • IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości - Nasza Ojczyzna, Nasza Przyszłość.

Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
IV Kongres PiS

Aktualności

21
czerwca
2013

Joachim Brudziński o Kongresie PiS

Joachim Brudziński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS o zbliżającym się IV Kongresie PiS w wywiadzie dla „Polski. The Times”

W jakim punkcie, z perspektywy organizacji, wydarzenia się Państwo znajdują?
Zjazdy okręgowe zakończyły wybór delegatów. W sumie jest ich ponad 1200, będą także goście, eksperci biorący udział w panelach dyskusyjnych. Jesteśmy przygotowani także od strony merytorycznej – mamy zaproszonych ekspertów do poszczególnych paneli. Zamykamy też całą procedurę wynikającą z naszych powinności statutowych, bo będziemy wybierać nowe władze.

Radę polityczną, ale przede wszystkim prezesa. Czy może się zdarzyć, że wystartuje ktoś poza Jarosławem Kaczyńskim

Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem PiS i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jednak oczywiście statut naszej partii dopuszcza taką możliwość, więc nie mogę jej wykluczyć, ale do tej pory nikt nie zgłaszał takiej deklaracji. Każdy, kto choć trochę obserwuje polską scenę polityczną, doskonale wie, że prezes Jarosław Kaczyński cieszy się niekwestionowanym poparciem elektoratu naszej partii, jak i jej członków. Kongresem dokonujemy otwarcia programowego.

Jako jedyna partia polityczna dysponujemy dziś pełnym programem, obejmującym wszystkie dziedziny życia, ale sytuacja zmusza nas do tego, by zasady, które uchwaliliśmy na kongresie krakowskim, a potem zmodyfikowaliśmy w 2010 r. w Poznaniu, po raz kolejny ulepszyć i podjąć działania merytoryczne. Tym właśnie różnimy się od naszych konkurentów, nie tylko z PO, ale także wszystkich innych partii politycznych
Prawo i Sprawiedliwość
ul. Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa
tel.: (+48) 22 6215035, faks: (+48) 22 6216767, e-mail: biuro@pis.org.pl