Jarosław Kaczyński: nie ma przyzwolenia na kłamstwa obniżające samoocenę Polaków • Aktualności • IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości - Nasza Ojczyzna, Nasza Przyszłość.

Do rozpoczęcia kongresu pozostało:
 
IV Kongres PiS

Aktualności

29
czerwca
2013

Jarosław Kaczyński: nie ma przyzwolenia na kłamstwa obniżające samoocenę Polaków

Państwo nie jest tylko organizacją, jest jakością moralną, zakorzenioną historycznie; nie ma przyzwolenia na kłamstwa obniżające samoocenę Polaków – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że chce Rzeczpospolitej opartej na wolności, równości, godności i dumie.

„Państwo nie jest tylko organizacją, jest jakością moralną, musi być zakorzenione moralnie i historycznie. Dzisiaj obserwujemy atak na te wartości” – powiedział Jarosław Kaczyński na sobotnim kongresie swej partii.

„Musimy powiedzieć jasno: nie ma przyzwolenia na kłamstwa, które uderzają w samoocenę Polaków, w ich historyczne samopoczucie, nie ma zgody na takie kłamstwa” – oświadczył.

Przytoczył w tym kontekście słowa swojego nieżyjącego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. „On mówił o tym, że na kłamstwie nie można budować, że prowadzi ono do złości i nienawiści, że potrzebna jest prawda, że tylko ona może być podstawą właściwych relacji” – mówił.

Jak zaznaczył, według Lecha Kaczyńskiego „racje w historii nie są równo podzielone, a rację mieli ci, którzy walczyli o wolność”. Podkreślił, że Polacy mają „piękną niepowtarzalną tradycję wolności”, a polska historia obfituje w czyny heroiczne, związane z walką o wolność i niepodległość.

„Polską Rzeczpospolitą będziemy fundować na podstawie, na fundamencie wolności, równości, godności i dumy” – oświadczył

Źródło: PAP
Prawo i Sprawiedliwość
ul. Nowogrodzka 84/86
02-018 Warszawa
tel.: (+48) 22 6215035, faks: (+48) 22 6216767, e-mail: biuro@pis.org.pl